Kendimi çok yorgun hissediyorum neden acaba

Puan: 10 out of 10 | Oy veren : 1 kişi. | Toplam Puan: 10.

vucutta-yorgunluk-hissi.jpg

Havaların sürekli değişmesi,mevsim geçişleri gibi doğadan kaynaklanabileceği gibi,stres ve üzüntüde kendimizi yorgun hissetmenize neden olabilir .

Kendinizi yorgun hissederken mutsuz,sıkıntılı bir okadarda içinizden ağlamak geliyorsa çağımızın meşhur hastalığı ve nerdeyse  miras gibi  herkesin yaşadığı meşhur hastalık depresyonda da olabilirsiniz.

Dinlenince geçmeyen yorgunlukların nedeni önemli bir hastalığın habercisi de olabilir. Bazı hastalıkların ilk belirtisi olacak yorgunluk ve halsizlik ilk belirti olarak gösterilmiştir. Günlük yaşamlarında hareketsiz olan kişilerde  yorgunluk hissi daha çok görülür. Kişiler hareket ettikçe mekanizmaları çalışır. Düzensiz beslenen ve fazla hareket etmeyen kişilerde bu dahada sık görülür. Günlük yaşamımızdan sporu eksik etmeden yaşamalıyız. Vücudumuzun ihtiyacı olan gerekli vitmin ve mineralleri almamız gerekmektedir. Yeterli ve dengeli beslenip,sporu bir yaşam biçmi haline getirmeliyiz.

Yorgunluğun bir diğer nedeni de düzensiz uyku olabilir.Az yada çok uyumak insan vücudunun bütün dengesini sarsar,yetişkin bir insanın uyuması gereken süre 8 saat olduğunu unutmamalıyız. Tabi unutmamaız gereken geçmeyen yorgunluk hissinde mutlaka bir uzmana baivurmamız gerektiğidir.

Günde kaç saat uyumanız gerektiği konusunda bu makalemize bakabilirsiniz. Düzenli günlük uyku ve dengeli beslenme ile çözülmeyen problemler için bir doktora danışmanızda fayda vardır. Özellikle psikolojik problemler ve düzenli aynı işte çalışmaktan kaynaklanan sorunlar için kendi başınıza çözüm bulmanız zordur.

Yorgunluk ve stress ile probleminiz varsa yorumlar (0)2013-02-20 22:34:13, Güzel: 1 , Kötü: 1

Önceki Soru:Kız Arkadaş Bulmak için ipuçlarıSonraki Soru:İmambayıldı yemeği nasıl yapılır.