Az yemenin yolları nelerdir

Yeme isteğini azaltmak için ilk olarak beyninizin  gönderdiği sinyallerle başa çıkabilmeyi öğrenmeniz gerekmektedir.Yeme isteği özellikle şişmanların en büyük sorunlarından biridir.Kişi tok olduğunda bile yeme isteği hissediyorsa bu bir alışkanlık yada bağımlılık sayılmaktadır.Yeme isteği kişi`nin açlığın`dan çok beyni ile olan bir sorundur.Mide tok bile olsa beyin insana açlık sinyalleri gönderir.Yeme isteğini azalmak için öncelikle beyninizi buna ikna etmeniz ve beyninize yaptığınız uygulamalarla bunu kanıtlamanız gerekmektedir.

aclik-hissini-azaltmak.jpg

Yeme İsteğini Azaltmanın En doğru Yolları

  1. Düzenli Beslenmek
  2. Sağlıklı ve doğal yiyecekler tüketmek.
  3. Düzenli spor yapmak
  4. Yeşil çay içmek
  5. Karbonhidratlı yiyeceklerden uzak durmak.
  6. Şeker bağımlılığın`dan kurtulmak.
  7. Stresten uzak durmak
  8. Dışarda yeme alışkanlığına son vermek

duzenli-besnelmek.gif

Düzenli Beslenmek

Düzenli ve sağlıklı beslenen biri özellikle şeker ve karbonhidratlı yiyecekler`den uzak durduğu zaman açlık hissi uzun zaman oluşmayacaktır.Karbonhidratlı yiyecekler,gazlı ve şekerli içecekler kişinin midesine girdiği andan itibaren beyin`e açlık sinyalleri göndermeye başlamaktadır.

saglikli-yiyecekelr.jpg

Sağlıklı Ve Doğal Yiyecekler Tüketmek

Sağlıklı ve doğal gıdalar özellikle organik ve işlenmemiş gıdalardır.Hazır ve konserve yiyeceklerin kalori miktarları çok yüksek olup içerisinde bulunan katkı maddeleri kişide açlık hisinin hızla oluşmasına neden olmaktadır.

duzenli-spor-yapmak.jpg

Düzenli Spor Yapmak

Düzenli spor yapan biri vücuduna önem gösterir.Spor alışkanlığı olmayan birinin sağlıklı beslenmesi zor bir ihtimaldir.Kişi spor ile vücudu ile barışacak ve beslenmesini düzene koyabilecektir.

yesil-cay.jpg

Yeşil Çay

Yeşil Çay`ın içinde bulunan antioksidanlar metabolizmanızın düzenli çalışmasını sağlayı hızlanmasına yardımcı olacaktır.Kişi`nin depolanmış olan yağlarından kullanmasına ve açlık hissi oluşmasına engel olacaktır.

karbonhidratli-yiyecekelr.jpg

Karbonhidratlı Yiyeceklerden Uzak Durmak

Açlık hissinin oluşmasına neden olan en öenmli faktörlerden biridir.Kabonhidratlı yiyecekler vücuda girdiği andan itibaren kandaki şeker oranını yükseltip çabuk acıkmaya neden olmaktadır.

seker-bagimliligi.jpg

Şeker Bağımlılığın`dan Kurtulmak

Şeker karbonhidrattır.Vücuda girdiği andan itibaren kandaki şeker oranını aniden yükseltir ve çok hızlı bir şekilde düşürerek açlık hissini oluşturur.

stresten-uzak-durmak.jpg

Stresten Uzak Durmak

Stres vücuda girdiği anda vücut savunmaya geçerek o anda tüm organları yavaşlatır.Stres mutsuzluk hissi oluşturarak beyin`e yeme sinyalleri gönderir.

disarida-yemek1.jpg

Dışarıda Yeme Alışkanlığına Son Vermek

Dışarıda  genellikle ayak üstü bir şeyler yiyen insanlar genellikle şişmandır.Dışarıda fast food tarzı  yiyeceklerden asla tüketilmemeli mecbur kalınıyorsa ızgara ve salata tarzı yiyecekler tercih edilmelidir.Aşırı yağlı ve karbonhidratlı aparatif yiyecekler anlık açlığınızı bastırsada 10-15 dakika sonra açlık hissinin başlamasına neden olacaktır.

Yeme isteğini azaltmak için ne yapabilirim

Önceki cevap:Dizi oyuncularına nasıl ulaşabilirim Sonraki Cevap: Dizide oynamak için neler yapmak gerek