Diyet Tatlı Tarifleri

diyet-tatlilar.jpg

Diyet yapanların en büyük derdi tatlı krizlerini nasıl atlatabileceklerini bilmemeleridir.Diyet yapanlar genellikle tatlı ihtiyaçlarını meyvalardan karşılasalarda özellikle diyet için tatlılar hazırlamak ve haftada 1-2 kez tüketmek hiç kurallara uygunsuz bir davranış değildir.Size özellikle diyet için hazırlayabileceğiniz kolay fakat tatlı ihtiyacınızı karşılabilecek tarifler sunuyoruz.

DİYET TATLI TARİFLERİ

Malzemeler

Yarım çay bardağı kuru dut

Yarım su bardağı süzme yoğurt

1/2 muz

Hazırlanışı

Kuru dut tatlıyı hazırlamadan 2 saat önce sıcak suya koyulur.Sıcak suda bekleyen dut yumuşar,yumuşayan dutun içine 1/2 muz ve süzme yoğurdumuz ilave edilir.Tüm karışım blender ile iyice ezilir.Hazırlanan tatlımızı ister buzlukta bir saat bekleterek yarı buzlu ister buzdalabının alt kısmında 2 saat beklettikten sonra soğuk ve muhallebimsi kıvamda tüketebilirsiniz.

MUHALLEBİ

Malzemeler

1 Su bardağı light süt

1/2 tatlı kaşığı pirinç unu

1 yemek kaşığı splenda doğal toz tatlandırıcı

Hazırlanışı

Süt ve pirinç koyulaşıncaya kadar pişirilir.Altını söndürmeden önce toz tatlandırıcı ekleyip son bir kez karıştırılır ve kapatılır.Pişen muhallebi bir kaseye konularak isteğe bağlı olarak mevsim meyveleri ile süslenebilir.

Çilekli Dondurma

Malzemeler

1 su bardağı süzme yoğurt

Yarım su bardağı çilek

1 yemek  kaşığı toz krem şanti

Hazırlanışı

Tüm malzemeler bir kabın içine konur.Blender`dan geçirilir ve donması için buzluğa konur.2saat sonra dondurmamız hazırdır.

Sütlaç

Malzemeler

1,5 Su bardağı süt

1/2 su bardağı su

Yarım çay bardağı pirinç

1 çay kaşığı pirinç unu

1,5 yemek kaşığı splenda doğal tatlandırıcı

Hazırlanışı

Süt,su,pirinç ve pirinç unu beraberce tencereye konur koyulaşıp pirinçler yumuşayana kadar kaynatılır.Piriçler yumuşadıktan sonra doğal tatlandırıcı eklenerek altı kapatılıp kaselere konulur.Soğuduktan sonra yenmelidir.

Diyet Tatlı Tarifleri

Önceki cevap:Kıvanç tatlıtuğ hayatı Sonraki Cevap: Gebe Kadınlara Diyet listesi