Hızlı Zayıflamak istiyorum

 

images44.jpg

Şişmanların en büyük derdi zayıflamak,zayıflamak her pazartesi diyete başlayacağına kendi kendine söz veren sonra ertesi pazartesiye diyetini erteleyen ama hep içinde o diyete başlayacağı pazartesiyi düşünerek mutlu olan zayıflamak isteyenler.Günler bitmiyor herhafat pazartesiler geçiyor ama hala bir diyetin ucundan tutamadıysanız işte size zayıflamak için bir kaç kolay öneri.

Zayıflamakmı istiyorsunuz ilk önce aklımızdan karbonhidratlı,yağlı,şekerli yiyecek ve içecekleri çıkarmamız gerekiyor.

En önemlisi gazlı ve şekerli içecekler.

Hayatımıza artık bu kiloyla devam etmek istemiyorum ben artık zayıf olmak istiyorum diyorsanız. Öncelikle sağlıklı beslenmenin ne olduğunu öğrenmeniz gerekiyor. Sağlıklı beslenmek kişinin bir günlük enerji ihtiyacını karşılacak yeterli beslenme şeklidir. (günlük harcamanız gereken kalori için kalori hesaplama sayfamıza bakabilirsiniz.)

Kişi ihtiyacı olan kaloriyi gün içine bölüp uygun bir şekilde alrsa kilo almaz.Fakat ihtiyacı olandan fazlasını tüketip birde metobolizması yeterli çalışmıyorsa vay haline diyebiliriz.Herşeyden önce sağlığımız için sağlıklı ve düzenli beslenip sporu hayatımızda bir yaşam biçimi haline getirmeliyiz.Yediğimiz besinlerde ihtiyacımız olan şeker miktarı zaten vardır ilave şeker kullanmamıza vücudumuzun ihtiyacı yoktur.İlk başta sadece hayatımızdan şekerli yağlı ve  karbonhidratlı besinleri çıkartarak ve biraz sporla destek vererek zayıflamamız mümkündür.

Düzenli zayıflamak istiyorsak düzenli ve programlı beslenmeli ve kareket etmeliyiz.Hepimizin yakındığı spora vaktim yo sözcüğünü hayatımızdan çıkartıp.Gideceğimiz yere uzak değilsek yürüyerek gitmek yada bindiğimiz vesaitten bir durak önce inmek bile bizim için bir spordur.Zayıflamakla ilgili bu güne kadar bilinen en büyük yanlış aç kalarak zayıflanacağıdır.Asla aç kalınarak zayıflanmayacağını bilmeliyiz metebolizmamız yiyerek çalışmaktadır ne kadar sık yersek o kadar çok metebolizmamızı çalıştırmış oluruz.

Zayıflamak istiyorum

Önceki cevap:İstanbul Şarap İçme Mekanları Sonraki Cevap: Yükselen Burç Hesaplama Tablosu