Tatlı yiyerek zayıflayabilir miyiz

dondurma-ve-diyet.jpg

Tatlı yerken zayıflamak mümkünmü ?

Tabiki doğru ve düzenli beslenmede zayıflamak mümkündür.Kendinizi belirli bir zayıflama programına dahil ettiğinizde arada bir kendinizi sütlü hafif tatlılarla ödüllendirebilirsiniz.

Kaldı ki şerbetli hamurlu tatlılar her zaman için kilo almamıza neden olurlar. İçlerinde bol miktarda un , şeket ve yağ bulunmaktadır. (Günlük kalori hesabı yaparak almanız gereken günlük besini bulabilirsiniz.)

Yaklaşık olarak bir porsiyor baklava 600 kalori civarıdır. Zayıflamamız için günlük almamız gereken kalori miktarını düşünürsek ve bu kalorinin yarısını bir porsiyon baklavadan aldığımızı göz önüne alırsak hem bu tatlıyı yiyip hem zayıflamamız mümkün değildir.Herşeyden önce zayıflamak için vücudumuzdaki yağ depolarından yağı kullanmamız gerekmektedir.Fakat vücudumuza dışardan fazla giren karbonhidratlı yiyecekler buna izin vermeyecekleri gibi vücudun ihtiyacından fazla giren karbonhidratta hemen yağ deposunda giderek yağa dönüşür dolayısıyla zayıflarken böyle ağır tatlılar yenerek zayıflanmaz.

Kendimize özel hazırlayabileceğimiz diyet ve hafif tatlılar olabilir.Mesela diyet süt ile hazırlanmış  sütlü tatlılardan olabilir.Dikkat edilmesi gereken en önemli husus bunu her gün yapmamamız gerektiği arada bir kendimize ödül vermek için yapabiliriz.Zayıflamaya karar verdiğinizde yiyebileceğiniz en masum tatlı bir top dondurmadır.Eğer zayıflamak istiyorsak ilk önce beynimizde yemememiz gereken besinleri düşünmeli beynimize bu besinleri yemediğimiz zaman istediğimiz başarıya ulaşabileceğimiz sinyalini vermemiz gerekmektedir.

Tatlı yerken zayıflamak mümkün mü

Önceki cevap:Sürücü Kursu Soruları, Ehliyet Sınavı Soruları Sonraki Cevap: Maymun nasıl beslenir, Maymun ne yer, Maymun nasıl çoğalır