Yoga´nın Yararları

Yoga  fiziksel görünüme, akla ve ruha hitap eden bir yolculuktur. Peki bu yolculuk bize neler kazandırır. İşte yoganın faydaları:

yoga.jpg

Stresi azaltır: Günlük yaşamın oluşturduğu stresi zihinden uzaklaştırmaya ve vücutta biriken kortizol miktarının düşmesine yarar sağlar.(Kortizol: Vücudun strese gösterdiği tepki ile ilişkili bir hormondur.)


Vücuda esneklik sağlar: Yoga  beden duruşunu düzelmekte, omurganın esnek ve sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Unutmayın esnek omurga genç beden demektir!

Beden gücünü artırır: Yapılan günlük egzersizlerle kaslarınız güçlenir. Güçlenen kaslar ile de daha dayanıklı bir yapıya ulaşırsınız.

Vücuttaki ağrıyı azaltır: Hergün yapılan yoga egzersizleri ile vücudunuzdaki ağrı ve sancıların azaldığını farkedeceksiniz.

Kiloyu kontrol altına almayı sağlar.Yoga sağlıklı ve kalıcı bir zayıflamaya yardımcı olmaktadır. 

Dolaşımı düzenler: Kan basıncınız ve nabız seviyeniz düzene girer.

İç huzuru sağlar: Yoga  ile fiziksel,zihinsel,duygusal ve ruhsal denge sağlanır.Sinir ve öfkede azalma görülür.


Daha iyi nefes almayı sağlar: Yoga ile doğru nefes almayı öğrenirsiniz. Akciğerlerinizin fonksiyonlarınız artar ve daha kaliteli nefesler alırsınız.

Konsantrasyonu sağlar: Yoga ile hafızanızın güçlendiğini, daha iyi odaklandığınızı ve reflekslerinizin güçlendiğini farkedeceksiniz

Hem beden hem de zihin sağlığı için yoga herkes için gereklidir. Doğru teknikler ve düzenli bir çalışma ile faydalarını kısa zamanda görmeye başlayacak ve yogayı hayatınızın bir parçası haline getireceksiniz. En başta söylediğimiz gibi bu bir yolculuktur.Bu yolculukta kendinizi  bulacağınızı ve bundan çok keyif alacağınızı söylemek isteriz.

Yoganın faydaları nelerdir

Önceki cevap:Saç Kepeklenmesi çözümü nedir Sonraki Cevap: Ucuz fiyatlı Bebek giysi markaları nelerdir

2014-01-02 10:32:53YogaJimnastikEgzersiz