Vücut Tipleri Kadın ve Erkek

vucut-tipleri-1.png

Vucut tipleri kişilerin genetik, beslenme hareket düzenliliğine göre değişiklikler gösterebilir. Vücut tipleri kişilerin belirgin özelliklerine göre 3 çeşittir.

1-ENDOMORF(ŞİŞMAN YUVARLAK TİP)

2-MEZOMORF (KASLI TİP)

3-EKTOMORF (İNCE UZUN TİP)

ENDOMORF VÜCUT TİPİ

Genelde şişman insanların tipidir.Yağ hücrelerinin fazla olduğu  bir vücut tipidir.Bu vücut yapısında kemik yapısı kalın olmakla beraber aynı zamandada kısadır.BU tip yapıdaki kişiler oldukça kolay kilo alabilirler.Vücutlarının yumuşaklığı yağ hücrelerinin fazlalığını gösterir.

BU vücut tipine sahip insanalar genelde kalp ve damar hastalıklarına yakın kişilerdir. Kilo fazlalağı yaşadıkları için ve yağlanma genelde karın bölgesinde biriktiği için ve bu yağlanma göğüs boşluğuna yakınlığından dolayı kalbe çok zararlıdır.

Bu tipe sahip olan kişiler genelde yemek yemeyi seven ,damak lezzetleri gelişmiş,neşeli ve geneli sosyal kişilerdir. Zayıflama konusunda problem yaşayan ve Kilo verme sıkıntısı çeken de bunlardır. Kilolardan kurtulmak için uğraş verir.

MEZOMORF VÜCUT TİPİ

Kaslı  vücut tipidir .Bu vücut tipine sahip insanlar kaslı yapıları ile atletik bir tipe sahip olan kişilerdir.Bu vücut tipindeki özellikle erkekler çok şanslılardır.Tüm erkelern sahip olmak istedikleri gibi geniş omuzlu ve dar kalçalıdırlar. Yağ dengesi güzeldir, vücutta yağ eşit olarak dağılır.

EKTOMORF VÜCUT TİPİ

Bu vücut tipindeki kişiler uzun ince bir iskelet yapısına sahiptirler.Genellikle yağ dokuları iç yok denecek kadar azdır.Bu yüzden kilo almaya müsait bir vücut tipleri yoktur. Biraz egzersiz ve beslenmelerine dikkat ederlerse fit bir vücuda sahip olabilirler. Çok kolay kalori verirler, vücutları diğer insanlara göre kolay enerji yakar. Diğer insanlar kilo verme derdinde iken bu gruptaki vücut tipleri çoğu zaman kilo almak için yollar arar.

Vücut tipleri nelerdir

Önceki cevap:Ücretsiz Bayan Arkadaş Arama Siteleri Sonraki Cevap: Mayokini Nasıl Seçilir